Jdi na obsah Jdi na menu
 


družstva

Ve dnech 15.6. - 17.6.2018  se ve vzdáleném Varnsdorfu konalo MČR v šachu družstev mladších žáků, kterého se zúčastnila šestice hráčů SK Řetězárna Česká Ves na základě vítězství krajského kola. Po téměř 7-mi hodinové jízdě autobusem a vlakem usedalo k šachovnicím družstvo ve složení Jan Cimburek, Erik Skypala, Jan Basler, Adam a David Pírkovi a jako hostující Anastázie Vojčáková, aby poměřili své znalosti s těmi nejlepšími týmy z celé republiky. Už jen fakt, že jsme se probojovali až na MČR pro nás byl úspěch, protože v obrovské konkurenci jsme neměli moc šancí. Navíc vítězství jednotlivých hráčů přišlo nazmar v případě, kdy nevyhrála nadpoloviční většina družstva. Našim dětem se nedařilo v jednotlivých partiích vyhrávat současně, pouze ve 3 případech jsme uhráli remízu a získali  tak 3 body, které ovšem stačily pouze na předposlední místo.

Nahrané body: Jan Cimburek 4,5 z celkového počtu 9, Erik Skypala 1 bod, Jan Basler 5 bodů, Adam Pírek 2 body, David Pírek 3,5 bodu, Stázka Vojčáková 2,5 bodu.

  Organizátoři si pro děti i doprovod připravili výšlap na Hrad Tolštejn, kdy každý tým dostal mapu se zaznamenanými šesti stanovištěmi a tam se záludnými otázkami. Na konci cesty nás čekala dnes již zřícenina středověkého hradu, který byl vybudován na ochranu cesty z Čech do Lužice se dvěmi vyhlídkovými věžemi. A protože počasí bylo vskutku nádherné, naskýtal se nám překrásný výhled na všechny strany, což dokazují fotky především se Stázkou a Honzou, protože starší děti mi ze záběru utíkaly wink

pro více foto:

http://chessceskaves.rajce.idnes.cz/MCR_druzstev_mladsich_zaku_Varnsdorf/