Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajský přebor družstev mladších žáků

Dne 16.2.2019 se v Prostějově konal Krajský přebor družstev mladších žáků. Po loňské výhře se letos naše družstvo ve složení Erik Skypala, Jan Basler, David Pírek, Stázka Vojčáková, Adam Pírek umísstilo na . místěn.

 

Březnovou sobotu 24. 3. 2018 se v Prostějově konal Krajský přebor družstev mladších žáků. V minulých letech se nám družstva nepodařilo neposkládat, protože propozice ukládají podmínky:

Pětičlenná družstva musí být složena z žáků narozených 2006 a mladších s povinnou účastí 1 dívky a 1 žáka narozeného 2009 či mladšího.

Letos se nám to povedlo i díky Stázince Vojčákové ze Zlatých Hor a jen co jsme se zúčastnili, tak jsme vyhráli. winkDle papírových předpokladů měla o prvenství bojovat družstva Vinar a domácího SK Prostějov. Už první kolo ovšem naznačilo, že favorité nebudou mít na růžích ustláno. Zvítězil tým Řetězárny, která se opírala především o vynikající výkon Honzy Cimburka, který na 1. šachovnici porazil všechny soupeře a svými výsledky jej výborně doplnili ostatní členové družstva (čerpáno ze zprávy na stránkách Olomouckého šachového portálu).

Družstvo ve složení Jan Cimburek, Adam a David Pírkovi, Jan Basler, Anastázie Vojčáková zvítězilo zcela po zásluze a vybojovalo si postup na Mistrovství České republiky, které se bude konat v dalekém Varnsdorfu.

kp-druzstva-ml.-zaku.jpg